جواب درمیان تارنماها صفحه 46 شیمی یازدهم


haladars مرداد 15, 1401 دقیقه مطالعه
جواب درمیان تارنماها صفحه 46 شیمی یازدهم

در این نوشته با جواب درمیان تارنماها صفحه 46 شیمی یازدهم رشته تجربی و ریاضی همراه شما هستیم.

جواب درمیان تارنماها صفحه 46 شیمی یازدهم

با مراجعه به منابع معتبر و پایگاه‌های اینترنتی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اطلاعاتی درباره مشکلات، نکات ایمنی، مسائل زیست محیطی و… مرتبط با انتقال فراورده‌های نفتی تهیه و آن را به کلاس گزارش کنید.


شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران عمده توان خود را در جهت افزایش ظرفیت پالایش کشور از طریق ایجاد پالایشگاه‌های جدید، احداث واحدهای جدید در پالایشگاه‌های موجود و یا انجام تغییرات اساسی در آنها به منظور ازدیاد تولید و بهبود کیفیت فرآورده‌ها به کار گرفته است.
طراحی فرایندها و احداث پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال مطابق با ملاحظات زیست محیطی و استفاده از آخرین فناوری‌های روز و سازگار با محیط زیست اولین گام جهت دستیابی به اهداف پیشگیری از ایجاد و انتشار آلاینده می‌باشد.


ایمنی یک ارزش کلی و جهانی است که هر فرهنگی در جهت حفظ و اجرای آن باید نهایت تلاش خود را به خدمت گیرند. در صنایع نفت و گاز خطرات و سوانح بسیاری وجود دارد که منجر به ریشک‌های با درجات متفاوت خواهند شد.


جابه‌جایی و حمل و نقل مواد خطرناک مانند مشتقات نفتی و فرآورده‌های پتروشیمی (نفت، بنزین، گازوئیل و گازهای مایع نفتی) و فاضلاب‌های صنعتی خطراتی را در بردارد که می‌تواند منجر به کشته شدن تعداد زیادی از افراد و آلودگی‌های شدید زیست محیطی در نتیجه انفجار، آتش‌سوزی و پخش مواد آلاینده سمی باشد. برنامه‌ریزی اصولی و ایمنی برای مسیرهای حمل و نقل و وسایل نقلیه، با در نظر گرفتن نوع کاربری و در مناطق عبوری، مدیریت ریسک در حمل و نقل مواد نفتی را به عنوان بخش مهمی در بر می‌گیرد.


یکی از مسائل مهمی که به آن پرداخته می‌شود خوردگی لوله‌های انتقال نفت و گاز که منجر به شکستگی لوله‌ها می‌گردد.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه