جواب فعالیت صفحه ۱۰۷ تفکر و سبک زندگی هشتم

در این نوشته با جواب فعالیت صفحه ۱۰۷ تفکر و سبک زندگی هشتم همراه شما هستیم.

جواب فعالیت صفحه ۱۰۷ تفکر و سبک زندگی هشتم

۱- میزان درآمد یا تعداد نفرات یک خانواده چگونه بر مصرف یک خانواده تأثیر می گذارند؟

مسلماً هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، خرج بیشتری صورت می گیرد و میزان مصرف خانواده بالاتر می رود، و هرچه تعداد افراد یک خانواده بیشتر باشد، نیازهایشان هم بیشتر می شود و در این صورت درآمد نسبت به افراد خانواده باید متناسب باشد. چون اگر درآمد پایین باشد و تعداد افراد خانواده بالا باشد، اعضای خانواده خانواده ناچارند که مصرفشان را کم کنند و بعضی از نیازهایشان را نادیده بگیرند و دچار انواع فقر می شوند.

۲- تفاوت مصرف یک خانواده جوان با یک خانواده دارای چند فرزند چیست؟

خانواده ای که چند فرزند دارند به خاطر اینکه تعدادشان بیشتر می باشد، نیازهایشان هم بیشتر است و مصرف آن ها از خانواده ی جوان بدون فرزند بیشتر می شود. به عنوان مثال یک فرد جوان برای خود و همسرش، برای آینده خودشان پس انداز می کنند، اما خانواده ای که چند فرزند دارند، اداره ی زندگی آن سرپرست خانواده سخت می باشد.

۳- منظور از حقوق مصرف کننده چیست؟

همه انسان ها داری حقوقی هستند که عرضه کنندگان کالاها باید آن را رعایت کنند، حق معامله منصفانه، حق رسیدگی برای جبران خسارت ها، حق برخورداری از اطلاعات کامل کالا و غیره می باشد. که این ها همگی از حقوق مسلم مصرف کنندگان به شمار می آیند.

یا به عبارت دیگر: منظور این است که مصرف کننده برای خرید یک کالا به میزانی که هزینه می کند باید از مزایای آن کالا بهره مند شود و کالا دارای کیفیت مناسبی باشد و فروشنده ضمن احترام به مشتری باید ضمانت خوب بودن کالا را به مشتری بدهد.

برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «حالا درس» جست و جو کنید.

امتیاز شما به این مقاله

0 از 0 رای

+ارسال دیدگاه