جواب پرسش های نمونه صفحه ۲۲۰ تاریخ معاصر یازدهم

در این نوشته با جواب پرسش های نمونه صفحه ۲۲۰ تاریخ معاصر یازدهم همراه شما هستیم.

جواب پرسش های نمونه صفحه ۲۲۰ تاریخ معاصر یازدهم

۱ چرا در ابتدای جنگ، ارتش صدام به پیشرفت های سریع در خاک ایران موفق شد؟

از انجا که ایر ان هنوز آمادگی کافی برای مواجهه با یک جنگ بزرگ را نداشت ، نیروی زمینی عراق موفق شدند به سرعت از مرزها گذشته و با کشتار مردم بی گناه و اسارت آنها بخش هایی از مناطق غربی و جنوب کشور را اشغال کند. ارتش عراق قسمت هایی از استان های خوزستان ، ایلام ، کردستان و کرمانشاه را به تصرف خود در آورد . خرمشهر به اشغال آنها در آمد و شهر آبادان نیز محاصره شد .

۲ نتیجه پیروزی های پی درپی ایران در جبهه های جنگ چه بود؟

با فرمان امام که جوانان آماده ی رویارویی با دشمن شوند ، پیر و جوان به مراکز سپاه پاسداران روی آوردند و داوطلبانه به جبهه های جنگ اعزام شدند . پیروزی های پی در پی ایران در جبهه های جنگ منجر به تقویت وحدت ملی در کشور گردید. با همت غیور مردان ایران آبادان از محاصره خارج گشت و خرمشهر آزاد شد .

۳ صدام چه موقع ندای صلح خواهی سرداد؟

در حالی که نیرو های ایران پی در پی عراقی ها را عقب می راندند ، صدام حسین ندای صلح خواهی و مظلوم نمایی سر داد . او اعلام کرد که آماده صلح با ایران است .

۴ چرا در ابتدا ایران آتش بس را نمی پذیرفت؟

زیرا هنوز بخش های زیادی از خاک ایران در تصرف متجاوزان عراقی بود و قبول آتش بس موجب تثبیت حضور آنان در خاک ایران می شد. به علاوه آنان می دانستند که صدام درصدد است طی آتش بس، فرصتی به دست آورد تا به تجدید قوا و باسازی نیروهای خود بپردازد.

برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «حالا درس» جست و جو کنید.

امتیاز شما به این مقاله

5 از 2 رای

+ارسال دیدگاه