جواب تحلیل و بررسی صفحه ۳۷ دین و زندگی دوازدهم

در این نوشته با جواب تحلیل و بررسی صفحه ۳۷ دین و زندگی دوازدهم همراه شما هستیم.

جواب تحلیل و بررسی صفحه ۳۷ دین و زندگی دوازدهم

درباره سؤال های زیر فکر کنید و در صورت نیاز با دبیر خود مشورت و پاسخی برای هریک تهیه نمایید. سپس نتیجه تحلیل و بررسی خود را در کلاس ارائه کنید.

ــ آیا به طور کلی انسان امروزی بیش از گذشته به یاد خداست؟

– خیر

ــ آیا مردم در انتخاب نوع پوشش، غذا، تفریح، مشاهدهٔ فیلم، مطالعه  کتاب، ورود به سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی حلال و حرام الهی را مراعات می کنند؟

– در بسیاری از موارد متاسفانه خیر؛ چرا که بیشتر انسان ها در عین قبول داشتن خداوند، دین و دستورات دینی را در متن زندگی خود وارد نمی کنند و برعکس، تمایلات دنیوی و نفسانی خود را اصل قرار می دهند.

ــ آیا بشر امروز اصولاً به دنبال یادگیری تکالیف الهی خود است؟

-خیر؛ چرا که ایمان انسان معاصر به خداوند تحت تأثیر جنبه های نوین شرک کم رنگ شده است و به همین دلیل، در تکالیف خود دچار غفلت شده است.

ــ الگوهای بشر امروزی چگونه اند؟ آیا الگوهایی هستند که سبک زندگی آنها مورد پسند و رضایت خداوند باشد؟

خیر؛ متأسفانه امروزه اغلب مدها معرّف یک پیام یا یک گروه غیر اخلاقی هستند و برخی مسلمانان نیز آگاهانه یا کورکورانه ازآنها تقلید می‌کنند و از مسیر اطاعت خداوند دور می‌شوند.

ــ به نظر شما چگونه می توان مظاهر شرک را از جامعه دور کرد و مظاهر توحید را تقویت نمود؟

-در آینده می بایست اقدام به اصلاح امور در زندگی فردی خود کنیم تا گناهان به صورت اجتماعی در نیایند؛ چرا که در این صورت اصلاح آنان بسیار مشکل خواهد بود و در مرحله بعد نیز باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود تا جامعه ای موحد به وجود بیاید.

برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «حالا درس» جست و جو کنید.

امتیاز شما به این مقاله

0 از 0 رای

+ارسال دیدگاه