جواب صفحه ۵ علوم هفتم ⚡️ فعالیت و اطلاعات جمع آوری کنید

در این نوشته با جواب صفحه ۵ علوم هفتم همراه شما هستیم.

جواب فعالیت صفحه ۵ علوم هفتم

در گروه خود چند مورد از تبدیل علم به فناّوری را که در سالهای اخیر اتفّاق افتاده اند بنویسید و درباره فواید و زیان های آنها گفت وگو کنید.

هر چند تبدیل علم به فناوری پیشرفت را برای کشو رها به دنبال داشته است، اما اغلب فناوری ها در کنار فواید، معایبی را به دنبال دارند، مثلاً با اختراع خودرو جابه جایی مسافران راحت تر و سریع تر شده است اما استفاده از سوخت فسیلی برای به حرکت درآوردن آن آلودگی هوا به ویژه در شهرهای پرجمعیت را افزایش داده است. استفاده ازتلفن همراه که موجب آسیب رساندن به سلول ها می شود و …………

تلفن‌های همراه:
مزایا: ارتباط با خویشاوندان از راه دور
معایب: کم شدن دید و بازدید میان خانواده ها، سیگنال هایی که دارد به بدن آسیب می‌زند.

اینترنت: 
مزایا: ارتباط با دیگران به انواع روش‌های مختلف، خرید و پرداخت اینترنتی، بازی‌های رایانه‌ای
معایب: افسردگی، گوشه نشینی، اعتیاد به آن

وسایل حمل و نقل:
مزایا: رفتن به هر جا با سرعت بالا، سفر از شهری به شهر دیگر، انتقال کالاها و …
معایب: آلودگی بسیار بالای شهرها مخصوصاً پایتخت و به خطر افتادن سلامتی شهروندان

جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵ علوم هفتم

در یک تحقیق گروهی درباره فواید و زیان‌های یک فنّاوری در محیط زندگی خود گزارش تهیه، و راه‌هایی را برای کاهش زیان‌های آن پیشنهاد کنید. گزارش خود را به صورت روزنامهٔ دیواری به کلاس ارائه کنید.

فواید و مضرات تلفن همراه و آسیب‌های ناشی از آن: گوشی تلفن همراه نمونه‌ای از فناوری است که امکان برقراری ارتباط را در هر مکانی برای فرد مهیا می‌کند. اما استفاده از آن مضراتی را نیز در پی دارد که عبارتند از: افزایش احتمال ایجاد و گسترش تومورهای سرطانی و آسیب پذیری بدن در برابر عوامل بیماری‌زا، اختلالات خواب، فراموشی، سردرد و افسردگی، مسمومیت خونی، بروز مشکلات ژنتیکی و احساس خستگی.

برخی از روش‌هایی که برای کاهش زیان‌های تلفن همراه پیشنهاد شده‌اند عبارتند از: استفاده از هندزفری، به حداقل رساندن مدت تماس‌های تلفنی، استفاده نکردن از تلفن همراه در مناطقی که آنتن آن ضعیف است و استفاده از غذاهایی که دارای آنتی اکسیدان هستند.

امتیاز شما به این مقاله

0 از 0 رای

+ارسال دیدگاه

22 دیدگاه ها