جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۲۰ تفکر و سبک زندگی هشتم

در این نوشته با جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۲۰ تفکر و سبک زندگی هشتم همراه شما هستیم.

جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۲۰ تفکر و سبک زندگی هشتم

۱- نکته اساسی رعایت اعتدال (پرهیز از افراط و تفریط و رعایت معیارهای عقلی و دینی) در شکل دهی سبک زندگی سالم است. به عنوان مثال، عادت به نظافت جزء عادت های خوب به شمار می آید؛ اما افراط در انجام آن ممکن است به بیماری وسواس منجر شود. با بررسی فعالیتهای عادی و روزانه خود دو مثال بنویسید که افراط در انجام هر یک از آنها می تواند به یک عادت بد تبدیل شود.

به عنوان مثال عادت کردن به تمیز بودن زیاد که منجر به وسواس طولانی مدت می شود، یا عادت کردن به استفاده طولانی مدت از وسایل الکترونیکی مانند گوشی هوشمند، لپ تاپ و غیره که می تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

به عنوان مثالی دیگر، عادت کردن به غذای زیاد خوردن و یا همان پرخوری زیاد باعث چاقی زیاد و عادت به خوردن غذای های بسیار در طول می شود. همچنین این مثال می تواند برعکس نیز اتفاق بیفتد، به طوری که عادت کردن به کم خوری و سوء تغذیه باعث لاغر شدن آدم می شود.

۲- عادت های خوب را چگونه می توان ایجاد کرد؟

عادت خوب را می توان به تمرین و ممارست در انجام کارهای مثبت و خوبی که منجر به عادت می شود، در واقع انجام دادن مکرر کارهای کوچک خوب و دریافت انتقاد و تلنگر از افراد موفق و نزدیکان (و دیگران) باعث ایجاد عادت های خوب و مثبتی می شود.

عادت های خوب را می توان از کسانی که ما از آنها چیزهای خوبی یاد می گیریم یاد گرفت، مانند پدر و مادرمان که الگوی زندگی ما هستند.

باید در طول زندگی خود سعی کنیم تا عادت بد و منفی را با کمک افراد با تجربه و خوب ترک کنیم و به سوی یادگیری عادت های مناسب و خوب برویم، مانند عادت کردن به کمک کردن به افراد نیازمند و یا کمک به پدر و مادر.

برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «حالا درس» جست و جو کنید.

امتیاز شما به این مقاله

0 از 0 رای

+ارسال دیدگاه