جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم


haladars بهمن 28, 1400 دقیقه مطالعه
جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم

در این نوشته جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم همراه شما هستیم.

جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم

نمودار زیر میزان سرمایه گذاری‌های انجام شده را در طی یک دهه در زمینه توسعه و به کارگیری انرژی‌های تجدید پذیر در کل جهان نشان می‌دهد.

جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 77 علوم هفتم

با توجه به نمودار به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:
الف) بین سال‌های 1383 تا 1393 سرمایه گذاری‌های انجام شده در زمینه انرژی چند برابر شده است؟ بیشترین رشد سرمایه گذاری مربوط به چه سالی بوده است؟

سال 89 (211 میلیار دلار) / سال 83 (33 میلیارد دلار)

ب) چرا در سال‌های اخیر سرمایه گذاری‌های زیادی برای پژوهش، توسعه و بهره‌برداری از انرژی‌های تجدید پذیر شده است؟

جنبه‌ های زیست محیطی، قیمت سوخت‌های فسیلی، ارزان شدن فناوری‌های جدید، بهره‌برداری از انرژ‌ی‌های تجدید پذیر و در دسترس بودن برخی از آنها موجب رونق سرمایه گذاری در صنایع انرژی تجدید پذیر و بهره برداری از این انرژی شده است.

پ) تحقیق کنید در سال‌های اخیر، ایران چقدر در زمینهٔ بهره‌مندی از انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کرده است؟

برآوردها نشان می‌دهد حدود ۸۵ هزار مگاوات ظرفیت کل نیروگاه‌های کشور است که بر اساس قانون برنامه ششم توسعه می بایست، حدود چهار هزار مگاوات از نیروگاه ها تبدیل به نیروگاه تجدیدپذیر می‌شد اما اکنون چیزی بیش از ۸۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور وجود دارد.

هرچند معاون سازمان انرژی‌های تجدید پذیر وزارت نیرو گفته است: با افزایش نرخ ارز، قیمت تجهیزات مورد نیاز برای ساخت نیروگاههای تولید کننده انرژی تجدیدپذیر که بیشترشان تولید داخل کشور است، افزایش چندانی نداشته است در نتیجه هزینه سرمایه گذاری در این بخش بشدت کم شده است، اما روند فعلی بیانگر آن است که عقب ماندگی زیادی در این بخش وجود دارد.

همچنین ببینید: گام به گام فصل نهم علوم هفتم

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

1 دیدگاه
  1. ابوالفضل

    خیلی ممنون